meble
Design dla Niewidomych Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie - Oranżeria zaprasza w terminie: 7.09 - 8.10.2006, wt.- ndz. 10.00 - 17.00 na istotne społecznie wydarzenie.

Konferencja: "Projektowanie dla osób niepełnosprawnych" - godz.: 10.00, 7.09.2006
Wernisaż: 16.00, 7.09.2006
Kurator[stop] wystawy: dr Lenka Žižková

Szacuje się, że w każdym społeczeństwie około 4-8% ludzi ma problemy ze wzrokiem. Oznacza to, że około 2 miliony mieszkańców Polski ma słaby wzrok, niedowidzi albo nie widzi. Prezentowana wcześniej w Pradze, Nowym Jorku, Budapeszcie oraz Bratysławie wystawa "Design for the dark" zwraca szczególną uwagę na ten, często niedostrzegany, problem społeczny.

W ten unikalny projekt zaangażowane zostały szkoły związane z wzornictwem w Czechach i na Słowacji. Wybór obiektów oraz sam proces projektowy odbywał się przy ścisłej współpracy z osobami niewidomymi. Dzięki tej bezprecedensowej formule udało się stworzyć produkty wyjątkowo spójne z potrzebami niewidomych i niedowidzących, ale także uwrażliwić młodych projektantów na potrzeby różnych grup społecznych.

Prezentowane na wystawie przedmioty ułatwiają niepełnosprawnym codzienne życie. Jednak co ważne, celem realizowanego przez południowo - wschodnich sąsiadów projektu "Design do tmy", było projektowanie uniwersalne. Dlatego wystawa "Design for the dark" przedstawia takie przedmioty jak, naczynia, sprzęt gospodarstwa domowego, gry i łamigłówki czy budzik służące wszystkim, a nie tylko jednej wybranej grupie społecznej.
Lenka Žižková

KONFERENCJA
Konferencja adresowana jest włodarzy, przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne, projektantów, architektów oraz samych zainteresowanych.

Celem konferencji jest prezentacja najlepszych rozwiązań przestrzeni publicznej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych, jak również przedstawienie możliwości dofinansowania przedsiębiorstw wdrażających innowacyjne produkty, bądź zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Zaprezentowane zostaną projekty ułatwień dla osób niepełnosprawnych oraz przykłady przedsiębiorstw, które dzięki współpracy ze środowiskiem osób niepełnosprawnych wprowadziły innowacje i pozyskały fundusze na rozwój.

Program konferencji: projektowanie dla osób niepełnosprawnych

tagi:

Zobacz również

  • BUW 2012

    dodano: 2012-05-22 | czytaj wiecej - Czym się zajmuje ARCHITEKT? -WYMYŚLANIEM!  I to nie tylko domów, ale RÓŻNYCH RZECZY! Działa zawsze z planem! Od pomysłu, przez projekt, aż do realizacji!   Po raz kolejny
  • Dostarczamy prezenty dla mamy!

    dodano: 2012-05-21 | czytaj wiecej Z okazji Dnia Matki wybierz się na zakupy do esklepu KROSNO. Na tą specjalną okazję Krosno proponuje wybór ręcznie produkowanych wazonów oraz eleganckie zestawy szkła, które zachwycą każdą mamę.
  • BLUM - METABOX z BLUMOTION w promocji

    dodano: 2012-05-18 | czytaj wiecej BLUM zaprasza do kolejnej akcji promocyjnej - w roli głównej szuflada METABOX z BLUMOTION.   Poznaj zalety szuflady METABOX z BLUMOTION - system szuflad o szerokim zastosowaniu - częściowy
  • Tajniki skutecznej promocji w SOCIAL MEDIA

    dodano: 2012-05-17 | czytaj wiecej Weź udział w szkoleniu, a otrzymasz kartę VIP na targi MEBLE POLSKA - Poznań  GRATIS !!!  Czy wiesz, że blisko połowa użytkowników Facebooka lub Twitera wchodzi na te strony zaraz po przebudzeniu i jest
  • Warsztaty dla dzieci w salonach Meble VOX

    dodano: 2012-05-16 | czytaj wiecej Meble VOX zapraszają 19 maja 2012 roku wszystkie dzieci w wieku 5-7 lat oraz 8-11 lat wraz z rodzicami na warsztaty, które w tym dniu odbywać się będą w kilku salonach meblowych Meble Vox. Jak się zapisać?
  • Noc z dizajnem 2012

    dodano: 2012-05-15 | czytaj wiecej Jest tylko jedna taka noc w roku!  31 maja, w Galerii Wnętrz Domar, wystartuje akcja Dizajn udomowiony 2012.   Noc z dizajnem – start akcji Dizajn udomowiony 2012   Data: 31 maja 2012, godz.
  • 50% taniej w Centrach Dekoral Professional

    dodano: 2012-05-14 | czytaj wiecej Ruszają Szałowe Dni w Centrach Dekoracyjnych Dekoral i Centrach Dekoral Professional.   Coroczna akcja rabatowa rozpoczyna się dzisiaj tj. 14 maja i potrwa do soboty 19 maja.   50% rabaty
  • AMICA myśli na zielono

    dodano: 2012-05-11 | czytaj wiecej Bądź EKO i posadź z AMICĄ 50 tys. drzew. Z produktami Amica i Ty możesz chronić środowisko. Wystarczy wybrać do swojego domu sprzęt o wysokiej klasie energetycznej i korzystać z niego zgodnie z