meble
Finaliści 20. edycji konkursu DOBRY WZÓR
Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłosił finalistów jubileuszowej 20. edycji konkursu DOBRY WZÓR na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku!


Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 190 produktów i usług, z których to eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego dopuścili do finału 98 produktów i usług.

Produkty i usługi konkurować będą w poniższych siedmiu kategoriach:

        DOM – wybrano 34 produkty,
        PRACA – 17 produktów,
        SFERA PUBLICZNA – 16 produktów,
        USŁUGI – 8,
        NOWE TECHNOLOGIE – 6 produktów,
        GRAFIKA UŻYTKOWA i OPAKOWANIA – 12 produktów,
        NOWE MATERIAŁY – 5 produktów.

W kolejnym, ostatnim już etapie konkursu, dokładnie  24 października  2013, międzynarodowe jury wyłoni laureatów i przyzna nagrody DOBRY WZÓR 2013 w każdej z w/w kategorii.

Nagrodę przyzna również Minister Gospodarki, który wyróżni znakiem WZÓR ROKU 2013 najlepszy polski produkt lub usługę a także prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, która z kolei wyłoni najlepszego projektanta i tym samym przyzna mu tytuł DESIGNER ROKU 2013. Będzie to już siódmy z kolei laureat tytułu Designer Roku.

Finaliści i laureaci konkursu zostaną zaprezentowani w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 5/7 na pokonkursowej wystawie Dobry Wzór 2013, którą będzie można zwiedzać od 25 października do 8 grudnia 2013 roku.

                                                   Pełna lista finałowych 98 produktów i usług TUTAJ

Komisarzem wystawy jest Anna Weresińska

DOBRY WZÓR organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 1993 roku. To pierwszy i jedyny w Polsce konkurs, w którym przyznawane są nagrody za wzornictwo. Do dzisiaj tytułem laureata nagrody DOBRY WZÓR nagrodzono w sumie 464 produkty i 3 usługi. 

Patron Honorowy  Minister Gospodarki
Patron PARP
 


Komentarze

Dodaj własny

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.