W dniu 24 kwietnia br. w Poznaniu odbędzie się debata "I Forum Gospodarcze Polskiego Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego - POLWOOD 2007". Forum jest autorskim projektem Wydawnictwa Inwestor, wydawcy dwóch miesięczników: Gazety Przemysłu Drzewnego i Meblarstwa. Forum ma podjąć się zadania udzielenia odpowiedzi na pytanie - jaka jest przyszłość branży drzewnej w Polsce ?I Forum Gospodarcze Polskiego Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego POLWOOD [stop]2007 - 24 kwietnia 2007 r., Poznań, MTP pawilon nr 11 o godz.12:00
Przemysł drzewny i meblarski zawsze odgrywał istotną rolę w polskiej gospodarce. Branża ta, jak żadna inna, odczuła zmiany, jakie nastąpiły w związku z wprowadzaniem zasad wolnego rynku, takie jak prywatyzacja, upadłości państwowych przedsiębiorstw, postępujące rozdrobnienie, nierówna konkurencja przestarzałych polskich technologii z nowoczesnym know-how zagranicznych przedsiębiorstw. Momentem przełomowym stało się wejście Polski do Unii Europejskiej. Polski eksport mebli przyniósł 4,38 mld euro w 2005 roku. Na liście największych światowych eksporterów Polska zajęła czwarte miejsce za Chinami, Włochami i Niemcami, a wyprzedziła Kanadę i USA.
Celem Forum jest przedstawienie głównych problemów, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa drzewne i meblarskie w Polsce, prognoz ich występowania w przyszłości oraz przeprowadzenie konstruktywnej debaty z udziałem zaproszonych ekspertów, którzy wskażą kierunki rozwoju i możliwości, jakie rysują się w perspektywie kolejnych lat dla branży drzewnej i meblarskiej w Polsce. Organizacji Forum podjęli się Wydawnictwo Inwestor oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, a rolę partnerów objęli PricewaterhouseCoopers, Wydział Technologii Drewna Akademii Rolniczej w Poznaniu oraz Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego.
Wśród zaproszonych kilkunastu dyskutantów I Forum Gospodarczego Polskiego Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego są m.in. Robert Barnden, szef ogólnoświatowego zespołu ds. przemysłu drzewnego, papierniczego i opakowań PricewaterhouseCoopers, prof. Witold Orłowski, były szef zespołu doradców ekonomicznych Prezydenta RP, aktualnie główny doradca ekonomiczny PwC, Adam Żołnowski, wicedyrektor w PwC, Bogdan Czemko, dyrektor biura PIGPD i inni.
Nie zabraknie również polskich i zagranicznych przedsiębiorców - producentów tarcicy, mebli i innych wyrobów z drewna, którzy przedstawią, w jaki sposób radzą sobie z problemami z surowcem, pozyskaniem kapitału, brakiem wykwalifikowanych pracowników. Będą wśród nich zarówno potentaci, tacy jak Pfleiderer, działający na międzynarodowych rynkach, jak i małe, rodzinne przedsiębiorstwa. Co czeka polski przemysł drzewny w perspektywie kolejnych lat? Odpowiedź na to pytanie wymaga głębokich analiz, którymi zajmują się naukowcy i wysokiej klasy specjaliści.
24 kwietnia 2007 roku będzie dniem wymiany wiedzy tychże naukowców i ekspertów oraz doświadczeń praktyków, które pozwolą na wypracowanie kierunków działania, staną się inspiracją dla polskich przedsiębiorstw, a dla polityków i decydentów motorem działań w kierunku wspierania polskiego przemysłu drzewnego i meblarskiego.
Więcej: www.furnica.pl
Zobacz również
-
Internity Insights
dodano: 2012-05-24 | czytaj wiecej Internity Insights - to cykliczne spotkania z uznanymi reprezentantami branż kreatywnych, biznesu, z pionierami i trendwatcherami, trendsetterami. Nie chcemy skupiać się na tym co było, pokazujemy co będzie, w
-
Praktyczne prezenty na Dzień Matki
dodano: 2012-05-23 | czytaj wiecej Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal nie masz pomysłu na prezent? Mamy są najważniejszymi kobietami w naszym życiu, dlatego warto postarać się, aby prezent był naprawdę wyjątkowy. Dobrze dobrane
-
BUW 2012
dodano: 2012-05-22 | czytaj wiecej - Czym się zajmuje ARCHITEKT? -WYMYŚLANIEM! I to nie tylko domów, ale RÓŻNYCH RZECZY! Działa zawsze z planem! Od pomysłu, przez projekt, aż do realizacji! Po raz kolejny
-
Dostarczamy prezenty dla mamy!
dodano: 2012-05-21 | czytaj wiecej Z okazji Dnia Matki wybierz się na zakupy do esklepu KROSNO. Na tą specjalną okazję Krosno proponuje wybór ręcznie produkowanych wazonów oraz eleganckie zestawy szkła, które zachwycą każdą mamę.
-
BLUM - METABOX z BLUMOTION w promocji
dodano: 2012-05-18 | czytaj wiecej BLUM zaprasza do kolejnej akcji promocyjnej - w roli głównej szuflada METABOX z BLUMOTION. Poznaj zalety szuflady METABOX z BLUMOTION - system szuflad o szerokim zastosowaniu - częściowy
-
Tajniki skutecznej promocji w SOCIAL MEDIA
dodano: 2012-05-17 | czytaj wiecej Weź udział w szkoleniu, a otrzymasz kartę VIP na targi MEBLE POLSKA - Poznań GRATIS !!! Czy wiesz, że blisko połowa użytkowników Facebooka lub Twitera wchodzi na te strony zaraz po przebudzeniu i jest
-
Warsztaty dla dzieci w salonach Meble VOX
dodano: 2012-05-16 | czytaj wiecej Meble VOX zapraszają 19 maja 2012 roku wszystkie dzieci w wieku 5-7 lat oraz 8-11 lat wraz z rodzicami na warsztaty, które w tym dniu odbywać się będą w kilku salonach meblowych Meble Vox. Jak się zapisać?
-
Noc z dizajnem 2012
dodano: 2012-05-15 | czytaj wiecej Jest tylko jedna taka noc w roku! 31 maja, w Galerii Wnętrz Domar, wystartuje akcja Dizajn udomowiony 2012. Noc z dizajnem – start akcji Dizajn udomowiony 2012 Data: 31 maja 2012, godz.








