meble
Kierunek Poznań - rusza Furnica i Sofab 2017
Bijący kolejne rekordy sprzedaży polski przemysł meblarski to dla zagranicznych producentów maszyn, narzędzi, komponentów i akcesoriów do produkcji mebli wyjątkowo łakomy kąsek.

Nie dziwi zatem tak duże zainteresowanie firm z zagranicy udziałem w bloku targów zaopatrzenia dla producentów mebli FURNICA i SOFAB 2017, które odbędą się w Poznaniu od 12 do 15 września 2017 r. Aż 47 proc. wystawców tegorocznej edycji stanowią firmy zagraniczne, które poprzez udział w poznańskich targach będą próbowały zdobyć nowych klientów na obiecującym polskim rynku.

Poznański blok targów zaopatrzenia dla przemysłu meblarskiego to obowiązkowy punkt w kalendarzu wszystkich producentów mebli, którzy w innowacji upatrują przewagę konkurencyjną. W jego skład wchodzą Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB. Razem z odbywającymi się w tym samym czasie Międzynarodowymi Targami Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA na ekspozycji swoją innowacyjną ofertę przedstawi łącznie około 500 firm i marek z kilkunastu krajów.

SOFAB - targi dla tapicerów
Bardzo okazale prezentuje się oferta wystawców na Międzynarodowych Targach Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB. Wśród wystawców są firmy z 6 krajów i terytoriów: Chin, Francji, Holandii, Polski, Tajwanu i Włoch. Zaprezentują one nowe, bardziej wydajne maszyny i narzędzia do produkcji mebli tapicerowanych, innowacyjne akcesoria czy też nowoczesne tkaniny i materiały odpowiadające najnowszym trendom. Tegoroczne targi będą niemal dwukrotnie większe niż wyjątkowo udana edycja 2016.

– Cieszy nas też, że w miarę rozwoju targów SOFAB zmienia się struktura ich ekspozycji. Jeszcze niedawno w pawilonie dominowały tkaniny. Dziś jest to tylko fragment wystawy. Coraz więcej jest wystawców oferujących wszelkie inne komponenty, akcesoria, jak i specjalistyczne maszyny i narzędzia potrzebne do produkcji mebli tapicerowanych. Widać ponadto, że impreza ta ma spory potencjał rozwoju. W końcu w produkcji mebli tapicerowanych Polska jest jednym ze światowych liderów – wyjaśnia dyrektor targów FURNICA i SOFAB Józef Szyszka.

Targi SOFAB to obecnie najważniejsza w kraju prezentacja oferty dla producentów tego typu mebli w Polsce. Dla tysięcy przedstawicieli zakładów tapicerskich i fabryk mebli tapicerowanych z całego kraju i z krajów sąsiednich, a także przedstawicieli hurtowni komponentów i materiałów meblarskich, będzie to wyjątkowa okazją do zapoznania się z nowościami w ofercie wiodących dostawców rozwiązań dla branży tapicerskiej i aktualnymi tendencjami w projektowaniu mebli.

FURNICA – komponenty do produkcji mebli
Wystawcy targów FURNICA pochodzą w tym roku z 9 krajów. Wśród firm zagranicznych jest na przykład producent papieru dekoracyjnego z tak egzotycznego rynku, jak Korea Południowa. Swoją ofertę przedstawią także wystawcy z Chin, Litwy, Niemiec, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy i Włoch. Nie zabraknie oczywiście również polskich producentów i dystrybutorów. Mocną ekipą podczas tegorocznej edycji tych targów obecni będą m. in. tureccy producenci komponentów do produkcji mebli. Ich udział w poznańskich targach dofinansowują władze w Ankarze. Ekspozycja tureckich wystawców zajmie około 400 mkw. Zaprezentuje się na niej kilkanaście firm.

II Ogólnopolski Kongres Meblarski
Po raz drugi targom FURNICA i SOFAB towarzyszyć będzie Ogólnopolski Kongres Meblarski „POLSKIE MEBLE – KONKURENCYJNA POLSKA” organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tegoroczne spotkanie producentów mebli pod hasłem „Jak zostać numerem jeden w Europie?” odbędzie się 13 września w klimatycznych wnętrzach targowej Iglicy.

Podczas kongresu odbędą się dyskusje panelowe z udziałem najważniejszych osobistości przemysłu meblowego w Polsce. Jego tematyka poświęcona będzie w znacznej mierze zagadnieniom określonym w Programie Flagowym Polskie Meble, a więc wyzwaniom stojącym przed branżą oraz strategii, która pozwoliłaby branży osiągnąć określone cele. Uczestnicy poruszą m.in. takie tematy, jak: robotyzacja i innowacyjność w branży meblarskiej, zarządzanie procesowe, e-commerce czy nowe modele ekspansji zagranicznej. Z kolei przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju przedstawią strategię rozwoju polskiego przemysłu meblowego do roku 2030. Kongres poza ciekawymi dyskusjami daje możliwość spotkania się osobom, które z oddaniem pracują na wspólny sukces meblarstwa w Polsce. Partnerami Strategicznymi są: SCHATTDECOR, STAUFEN, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz KPMG.

Zlot stolarzy i tapicerów
Z roku na rok grupa meblarzy, którzy przyjeżdżają na blok targów zaopatrzenia dla producentów mebli, jest coraz liczniejsza.

- Produkcją mebli w Polsce zajmuje się ponad 25 tysięcy firm, z tego tylko około 90 to duże przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 250 osób. Zdecydowana większość należy do grupy firm małych i mikro. To również do nich adresujemy targi FURNICA i SOFAB. Chcemy, aby tysiące drobnych producentów mebli, którzy nie mają możliwości odwiedzenia targów zagranicznych, mogło zapoznać się z nowościami technologicznymi i trendami w produkcji i projektowaniu mebli w Poznaniu – mówi dyrektor Szyszka.

Jak podkreśla, rozmowy z głównymi dostawcami komponentów dla branży meblarskiej potwierdzają słuszność tej strategii. Wielu mniejszych producentów mebli nie ma czasu na śledzenie trendów i nowości. Tymczasem postęp w tej dziedzinie jest bardzo duży. Kto potrafi korzystać z pojawiających się nowości technologicznych, automatycznie zwiększa swoje szanse konkurencyjne. - Na szczęście coraz więcej producentów jest tego świadomych i aktywnie poszukuje nowych produktów i rozwiązań, na przykład uczestnicząc raz do roku w poznańskich targach – dodaje dyrektor Szyszka.

Przez hurtownie do małych i średnich
- Targi, na których pokazuje się maszyny do produkcji mebli, komponenty i technologie są niezwykle potrzebne, dlatego że Polska ma bardzo rozdrobniony przemysł meblowy. Małym, drobnym producentom jest trudno pojechać do Hanoweru czy Mediolanu. Natomiast tu w Polsce, w Poznaniu takie targi mają ogromny sens – mówił  podczas ubiegłorocznej edycji targów FURNICA i SOFAB prezes zarządu firmy FORTE Maciej Formanowicz.

Dlatego w tym roku program współpracy z hurtowniami meblowymi został rozszerzony o kolejnych partnerów. Poprzez hurtowników organizatorzy docierają z informacją do tysięcy małych i średnich zakładów meblowych w całym kraju. Producenci mebli zainteresowani udziałem w targach FURNICA i SOFAB mogli w nich odebrać bezpłatne zaproszenia. Ponadto profesjonalni zwiedzający związani z branżą meblarską mogli skorzystać z dofinansowania przyjazdu na targi.

Pub FURNICA
W Poznaniu na meblarzy czekają nie tylko nowe produkty i nowości technologiczne. Poznańskie targi to także doskonała okazja do integracji z kolegami z branży.

– Stolarz i tapicer to zawody typowo męskie. Dlatego zapraszamy wszystkich gości do „Pubu Furnica” zlokalizowanego w pawilonie 3A – mówi dyrektor Szyszka. Warto wypatrywać na ekspozycji hostess, które rozdawać będą talony na Zestaw Stolarza – piwo i pajdę chleba ze smalcem!

ZŁOTY MEDAL MTP
W roku bieżącym 11 produktów w ramach targów DREMA oraz 2 produkty w ramach targów FURNICA uhonorowanych zostało Złotym Medalem! Szukajcie ich na specjalnie oznaczonych stoiskach! Głosujcie także w konkursie Złoty Medal – Wybór Konsumentów na stronie www.zlotymedal.mtp.pl

BEZPŁATNY  BILET WSTĘPU TYLKO ONLINE
Profesjonalistom z branży meblarskiej i drzewnej przysługuje bezpłatny bilet wstępu, który dostępny jest wyłącznie online, po rejestracji w serwisie www.mtp24.pl. Istnieje również możliwość zakupu biletu w kasie na miejscu w cenie 10zł. Bilet wstępu na targi upoważnia do zwiedzenia wszystkich trzech ekspozycji: DREMA, FURNICA i SOFAB.

Godziny otwarcia targów:
⦁    12-14 września (wtorek - czwartek): 9.00 – 17.00
⦁    15 września (piątek): 9.00 – 16.00.


Komentarze

Dodaj własny

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.