meble
Laureaci konkursu Young Design 2018
11. edycja konkursu Young Design, organizatorem którego jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego została rozstrzygnięta. biznes.meble.pl był jego patronem medialnym. Znamy laureatów.

21 czerwca 2018 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego jury - Kapituła Stypendialna Young Design, wybrało laureatkę spośród 10 finalistów, którzy na żywo prezentowali siebie i swoje portfolio.

Stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2018 wywalczyła Sylwia Klecha, za projekt SKLEYAKI.

Sylwia Klecha jest absolwentką studiów licencjackich na Wydziale Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ponadto jest stypendystką Communication Information Design – Hochschule Rhein – Waal – Kamp – Lintfort w Niemczech.  

Stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2018 wywalczyła Sylwia Klecha (fot.1), za projekt SKLEYAKI (fot


Kilka słów o projekcie SKLEYAKI

SKLEYAKI to obuwie o innowacyjnej podeszwie wykonanej z materiału warstwowego poprzez zastosowanie technologii "livine hinge"- przemiennego nacinania w drewnianej sklejce olchowej. Całość wzmacniana bawełną i wykończona lamówką drewnianą oraz kauczukową podeszwą. To autorska technologia wymyślona przez projektantkę, która przeprowadziła badania w Instytucie Przemysłu Skórzanego w Krakowie. Sylwia nazywa klapki „produktem wsparcia”, ponieważ do ich produkcji używa cheetengi, która jest afrykańskim wielobarwnym materiałem bawełnianym.

To nie jedyna nagroda w konkursie Young Design 2018, gdyż nagrodą dodatkową, ufundowaną przez ALUHAUS z Grupy Oknoplast w wysokości 10 000 zł, wyróżniony został Sylwester Szymański za projekt MOTH2 HYPERLIGHT.

Projektant jest absolwentem Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania na Politechnice Poznańskiej oraz Wzornictwa Przemysłowego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

wyróżniony został Sylwester Szymański za projekt MOTH2 HYPERLIGHT ( fot.3).

Kilka słów o projekcie MOTH2 HYPERLIGHT

MOTH2 HYPERLIGHT - jednoosobowy, kompaktowy elektryczny pojazd miejski napędzany wkrętarką. Sponsor nagrody producent stolarki otworowej z aluminium, docenił użycie w pojeździe aluminium PA-6 ciętego wodą. Na decyzję wpłynął także wyjątkowy design pojazdu oraz jego rozwój na przestrzeni lat.

W tegorocznym Jury Young Design 2018 zasiadali:
Przewodnicząca jury Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.,
Piotr Kuciapski, PR Manager, OKNOPLAST Sp. z o.o.
Janusz Dubiel, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów, KANLUX S.A.
Joanna Gralewska, Dyrektor Handlowy Polska Centralna i Północna, Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.
Mariusz Makowski, Manager, DuPont Poland Sp. z o.o.
Jarosław Misiewicz, Dyrektor Sprzedaży Krajowej, PAGED MEBLE S.A.
Magda Musiał, R&D Manager, MARMORIN Sp. z o.o.
Bożena Synowiec, Dyrektor Marketingu i Rozwoju Produktu, Torf Corporation - Fabryka Leków Sp. z o. o.

Young Design to pierwszy w Polsce program stypendialny przeznaczony dla studentów i absolwentów uczelni kształcących w kierunku wzornictwa (pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku). Konkurs Young Design przeprowadzany jest według zasad opracowanych przez International Council of Societies of Industrial Design (ICSID).

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fot. W.Tobiasz/IWP


Komentarze

Dodaj własny

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.