
Bootic zlokalizowany we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar prezentuje osiągnięcia młodych polskich projektantów, którzy sami realizują własne projekty.
W Bootic-u można zapoznać się z osiągnięciami młodych polskich artystów, a także kupić ich prace. Zamiarem pomysłodawców było stworzenie miejsca promującego polski dizajn.
Aktualnie Bootic jest jedynym miejscem w Polsce, w którym wystawiany jest Plopp – awangardowy model taboretu Oskara Zięty, za który artysta w 2008 roku otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot. „Red dot design award” jest jednym z wiodących konkursów wzorniczych na świecie. Jest ona przyznawana co roku od 1955 r. przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen dla produktów, które robią wrażenie swoim ambitnym i innowacyjnym wzornictwem. Jury ocenia je pod względem stopnia innowacji, funkcji, jakości, ergonomii oraz przyjazności dla środowiska.
Projekty Oskara Zięty są wystawiane w takich muzeach, jak Badisches Landesmuseum Karlsruhe, Pinakothek der Moderne w Monachium czy Centre Pompidou w Paryżu.
W Bootic-u można także poznać twórczość młodych wrocławskich projektantów: Iwony Kosickiej, Joanny Chomka-Jaworskiej oraz Magdaleny Witczyk-Kiwińskiej i Arkadiusza Wisniewskiego z Neo Design.Celem Bootic-u jest popularyzacja zarówno poszczególnych pracowni, jak i całego młodego polskiego dizajnu, jako swego rodzaju marki. Takie miejsce jest potrzebne - polscy dizajnerzy i ich dokonania niemal nie istnieją w świadomości swoich rodaków, niejednokrotnie są bardziej rozpoznawalni oraz doceniani za granicą. Tam uczestniczą w targach, wystawach, konkursach, tam często sprzedają większość swoich produktów.
Młode polskie wzornictwo rozwija się coraz prężniej, jest coraz ciekawsze, potrzebuje tylko wsparcia na rodzimym gruncie. Stąd pomysł na Bootic. Ten projekt skupia w jednym miejscu produkty wielu polskich dizajnerów. Ułatwia w ten sposób bezpośredni dostęp do wyrobów, zazwyczaj osiągalnych wyłącznie przez Internet lub wybranych punktach sprzedaży, mieszkańcom Wrocławia i okolic.
Głównym celem projektu jest zaprezentowanie wrocławianom i mieszkańcom Dolnego Śląska osiągnięć polskich artystów i zachęcenie do korzystania z nowoczesnego wzornictwa także we własnych domach.
www.domar.pl
Komentarze
Dodaj własny
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zobacz również
-
BUW 2012
dodano: 2012-05-22 | czytaj wiecej - Czym się zajmuje ARCHITEKT? -WYMYŚLANIEM! I to nie tylko domów, ale RÓŻNYCH RZECZY! Działa zawsze z planem! Od pomysłu, przez projekt, aż do realizacji! Po raz kolejny
-
Noc z dizajnem 2012
dodano: 2012-05-15 | czytaj wiecej Jest tylko jedna taka noc w roku! 31 maja, w Galerii Wnętrz Domar, wystartuje akcja Dizajn udomowiony 2012. Noc z dizajnem – start akcji Dizajn udomowiony 2012 Data: 31 maja 2012, godz.
-
Domarek w Domarze
dodano: 2012-04-11 | czytaj wiecej Galeria Wnętrz DOMAR zaprasza na sobotnie warsztaty dla dzieci, w każdą sobotę w miesiącu kwietniu i maju 2012 roku. Kwiecień 7 kwietnia / W krainie
-
Konferencje Virtus Studio
dodano: 2012-02-22 | czytaj wiecej W ramach Konferencji Design – Nowoczesne Trendy w Architekturze Wnętrz prelekcje dla architektów i projektantów. Nowy cykl konferencji Virtus Studio właśnie się rozpoczyna, pod hasłem przewodnim
-
Seminarium dla Architektów i Projektantów
dodano: 2011-08-04 | czytaj wiecej Seminarium dla Architektów i Projektantów Wnętrz, organizowane co roku podczas Targów IDEALNY DOM I WNĘTRZE przyciąga coraz więcej specjalistów zajmujących się designem i wnętrzarstwem z
-
Dowiedz się więcej o konferencjach i targach! I wygraj cenne nagrody!
dodano: 2011-07-12 | czytaj wiecej Firma Virtus Studio zaprasza wszystkich architektów i projektantów do udziału w wakacyjnym konkursie. Wystarczy zapisać się do newslettera na stronie www.virtus.com.pl. Konkurs trwa do 30 sierpnia 2011
-
Wywiad rzeka z Designerami Roku
dodano: 2011-07-12 | czytaj wiecej Adamczewski, Rudkiewicz, Śmiałek, Augustyniak - co łączy tych świetnych projektantów? To Designerzy Roku - tytuł ten przyznaje raz w roku prezes IWP. Możecie przeczytać wywiady z nimi w książce
-
Wystawa ZWYKŁA RZECZ
dodano: 2011-07-01 | czytaj wiecej ZWYKŁA RZECZ W WYOBRAŹNI PROJEKTANTÓW Najnowsze projekty polskich designerów, po raz pierwszy zaprezentowane publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Designu w Berlinie – DMY 2011 będą miały








