meble
Szynaka Meble wykupuje zakłady MMI Firma Szynaka Meble wykupiła jedną z fabryk należących do Mazurskich Mebli International w Nowym Mieście Lubawskim, a drugą wydzierżawi. Dla kilkuset osób to decyzja na wagę złota, bo uratowała ich od utraty pracy. Jan Szynaka przymierza się również do kupienia fabryk w Iławie i Biskupcu.
Sytuacja zakładów w Nowym Mieście Lubawskim jest[stop] już jasna. Fabryki należące do Mazurskich Mebli International od upadłości uratuje firma Szynaka Meble z Lubawy.

- Już prawie jesteśmy właścicielami nowomiejskiego zakładu przy ulicy Makuszyńskiego. Czekamy jedynie na uprawomocnienie się aktów notarialnych - mówi Jan Szynaka, prezes Szynaka Meble. - Od 15 sierpnia będziemy dzierżawili drugi z zakładów przy ulicy Jagiellońskiej. Od tego dnia przyjmujemy ludzi do pracy i teoretycznie powinniśmy już ruszyć z produkcją.

Właściciel firmy Szynaka Meble potwierdził w rozmowie z Gazetą Olsztyńską, że jest zainteresowany inwestowanie w zakłady w Iławie i Biskupcu. Szczegółów nie zdradził.
Tymczasem przedsiębiorca z Lubawy wystosował list do władz Nowego Miasta. Napisał w nim, że zależy mu na utrzymaniu miejsc pracy w dotychczasowych spółkach MMI, a także na poszerzeniu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w mieście.

- Trzeba wyposażyć pannę w wianek, czyli inwestora w strefę. Dzięki temu będzie on mógł uzyskać nawet 70-procentową ulgę z podatku dochodowego do 2017 roku - mówi Adam Puza, prezes strefy. - Wystąpiłem do ministra gospodarki z prośbą o wstępną zgodę na rozszerzenie strefy i taką zgodę otrzymałem.

Radni z Miasta Nowe Miasto nie widzą przeszkód w tym, by grunty, na których znajdują się zakłady MMI, dołączyć strefy ekonomicznej.
- To chyba zrozumiałe, że trzeba ratować miejsca pracy - mówi Andrzej Nadolski, przewodniczący Rady Miasta. - Wszystko dokładnie przeanalizujemy na specjalnej sesji.

Łukasz Pączkowski - www.gazetaolsztynska.pl


tagi:

Zobacz również

 • Świąteczny konkurs BoConcept i VisitDenmark

  dodano: 2015-11-25 | czytaj wiecej Świąteczny konkurs BoConcept i VisitDenmark To już 3. edycja świątecznego konkursu marki BoConcept i Duńskiej Izby Turystycznej - VisitDenmark, w której wygrać można m.in. wycieczkę do Kopenhagi. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 grudnia br. Pierwsza
 • make me! 2015 ... pomysły na prezent

  dodano: 2015-11-25 | czytaj wiecej make me! 2015 ... pomysły na prezent Organizatorzy Łódź Design Festival 2015 przygotowali specjalny katalog z pomysłami na prezent - na Mikołajki i pod choinkę, w którym znajdziecie wyselekcjonowane projekty z tytułem make me!
 • Lustrzane wykończenie PerfectSense Gloss

  dodano: 2015-11-23 | czytaj wiecej Lustrzane wykończenie PerfectSense Gloss PerfectSense Gloss jest drugą propozycją nowej generacji powierzchni płyt firmy EGGER - powierzchni charakteryzującej się niezwykłe wysokim połyskiem.   W przypadku powierzchni PerfectSense Gloss efekt
 • 17 listopada OKK! design - sprawdź PROGRAM

  dodano: 2015-11-16 | czytaj wiecej 17 listopada OKK! design - sprawdź PROGRAM 17 listopada br. w godzinach: 13.00 – 21.00 w POP UP STORY – strefa DESIGNU, PLAC UNII CITY SHOPPING ul. Puławska 2, w Warszawie odbędzie się spotkanie OKK! design pod hasłem: MODA NA DESIGN! WSTĘP WOLNY.
 • ″Prognoza eksportu mebli 2015″

  dodano: 2015-11-03 | czytaj wiecej ″Prognoza eksportu mebli 2015″ RAPORT B+R Studio - "Prognoza eksportu mebli 2015" jest już na rynku. Dobra wiadomość jest taka, że RAPORT w wersji podstawowej udostępniony jest nieodpłatnie. Wszystkie raporty R+R Studio są doskonałym
 • Meble.pl S.A. Laureatem Konkursu Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2015

  dodano: 2015-11-02 | czytaj wiecej Meble.pl S.A. Laureatem Konkursu Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2015 24 października 2015r. firma Meble.pl S.A. otrzymała statuetkę Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej za najlepszą usługę „Meble na wymiar w 7 dni” oraz wyróżnienie w kategorii firm
 • EGGER: Głęboko matowa PerfectSense Matt

  dodano: 2015-10-26 | czytaj wiecej EGGER: Głęboko matowa PerfectSense Matt Po raz pierwszy perfekcyjne powierzchnie płyt melaminowanych - PerfectSense firma EGGER prezentowała na targach interzum 2015, po raz drugi na targach Furnica 2015 na wystawie Premiery Meble.pl.Na nową generację
 • Po targach Furnica 2015 -Wystawa Premiery Meble.pl

  dodano: 2015-10-22 | czytaj wiecej Po targach Furnica 2015 -Wystawa Premiery Meble.pl Zapraszamy na wystawę - Premiery Meble.pl. Na powierzchni 300 m2 prezentowane były najnowsze akcesoria i komponenty meblowe najbardziej renomowanych dostawców rozwiązań dla przemysłu meblowego takich marek jak: EGGER,