meble
ZAKORZENIONY DESIGN, ZAKORZENIONE ŻYCIE
Program a-i-r laboratory w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i nkd (Nordic Artists’ Center) w Dale rozpoczynają dwuletni projekt Rooted Design for Routed Living.

Alternatywne strategie projektowania skierowany do designerów i artystów. Projekt łączy badania nad tradycjami sztuki użytkowej ze współczesnymi strategiami projektowania. Opiera się na współpracy pomiędzy polskimi i norweskimi projektantami oraz artystami, którzy będą tworzyć rozwiązania dla przestrzeni artystycznych rezydencji.


Czteroosobowe zespoły: polski, który będzie pracował w Norwegii oraz norweski, który będzie pracował w Polsce, będą poszukiwać elementów studia idealnego. Takiego, które służy różnorodnej pracy twórczej, jaka może odbywać się w pracowni i jej otoczeniu. istotnym elementem projektu jest część badawcza, pozwalająca na rozpoznanie charakteru współczesnej pracy twórczej, wymogów rezydencji artystycznych i podręcznej kreatywności.

Doświadczenia artystów i designerów będą uzupełnione o wiedzę i umiejętności lokalnych przedsiębiorców oraz rzemieślników.


Projekt otworzą polsko-norweskie warsztaty w marcu 2009, prowadzone między innymi przez Tomka Rygalika, jednego z liderów projektu.

Chętni do udziału w projekcie powinni przesłać portfolio (zdjęcia i tekst) oraz CV w formie pdf na adres: open@design-in-residence.org.

Termin: 31.01.2009

 

ź. bec.art.pl


Komentarze

Dodaj własny

  • (2009-01-06 15:00:12)
    ~Rooted Design for Routed Living
    http://www.design-in-residence.org

    Zapraszamy na stronę projektu: http://www.design-in-residence.org

Dodaj komentarz

Tytuł:
Treść wiadomości:
Autor:
Kod z obrazka: Token

Zobacz również

  • MŁODZI NA START

    dodano: 2012-05-25 | czytaj wiecej MŁODZI NA START to konkurs skierowany do młodych projektantów - studentów i absolwentów szkół wyższych plastycznych.   Celem konkursu jest wyłonienie i promocja oryginalnych i
  • BUW 2012

    dodano: 2012-05-22 | czytaj wiecej - Czym się zajmuje ARCHITEKT? -WYMYŚLANIEM!  I to nie tylko domów, ale RÓŻNYCH RZECZY! Działa zawsze z planem! Od pomysłu, przez projekt, aż do realizacji!   Po raz kolejny
  • Tajniki skutecznej promocji w SOCIAL MEDIA

    dodano: 2012-05-17 | czytaj wiecej Weź udział w szkoleniu, a otrzymasz kartę VIP na targi MEBLE POLSKA - Poznań  GRATIS !!!  Czy wiesz, że blisko połowa użytkowników Facebooka lub Twitera wchodzi na te strony zaraz po przebudzeniu i jest
  • Warsztaty dla dzieci w salonach Meble VOX

    dodano: 2012-05-16 | czytaj wiecej Meble VOX zapraszają 19 maja 2012 roku wszystkie dzieci w wieku 5-7 lat oraz 8-11 lat wraz z rodzicami na warsztaty, które w tym dniu odbywać się będą w kilku salonach meblowych Meble Vox. Jak się zapisać?
  • Noc z dizajnem 2012

    dodano: 2012-05-15 | czytaj wiecej Jest tylko jedna taka noc w roku!  31 maja, w Galerii Wnętrz Domar, wystartuje akcja Dizajn udomowiony 2012.   Noc z dizajnem – start akcji Dizajn udomowiony 2012   Data: 31 maja 2012, godz.
  • Young Design przedłużony termin

    dodano: 2012-05-09 | czytaj wiecej Instytut Wzornictwa Przemysłowego zaprasza na 5. edycję konkursu Young Design dla młodych, przedsiębiorczych projektantów wzornictwa przemysłowego! Główną nagrodą w konkursie jest stypendium im. prof.
  • 5 edycja "make me"

    dodano: 2012-04-25 | czytaj wiecej Konkurs dla młodych projektanów „make me!” stanowi jeden z fundamentów Łódź Design Festival – Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi. W ciągu 5 lat stał się jednym z
  • Seminarium WIFI Polska

    dodano: 2012-04-23 | czytaj wiecej WIFI Polska zaprasza w dniach 27-28.06.2012 na seminarium pt. „Web 2.0 jako narzędzie marketingu i sprzedaży”. Poprowadzi je Gergely Teglasy – międzynarodowy ekspert od komunikacji i web 2.0, designer,