meble
Centra Handlowe Ikea Marka IKEA na całym świecie kojarzona jest z nowoczesnymi, funkcjonalnymi, a przy tym atrakcyjnymi cenowo artykułami wyposażenia wnętrz. Również w Polsce. Od chwili powstania pierwszego obiektu w 1995 roku, w Jankach pod Warszawą, sklepy IKEA cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Ogromny sukces, jaki odniosły centra handlowe, których jednym z głównych najemców jest sklep IKEA, sprawił że inwestor - Inter IKEA Centre Polska S.A., podjął decyzję o dalszym rozwijaniu tej koncepcji.

Inter IKEA Centre Polska S.A., należąca do Grupy IKEA, istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Głównym założeniem jej działalności jest realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. W chwili obecnej, w Polsce istnieje siedem domów meblowych IKEA, pięć centrów handlowych oraz jedno centrum dystrybucyjne. Łączna ich powierzchnia, to 315,000 metrów kwadratowych. W następnych latach powierzchnia ta znacząco się powiększy.

Już teraz trwają prace przy rozbudowie Parków Handlowych w Jankach, na Targówku w Warszawie, we Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu oraz Katowicach. W przygotowaniu znajdują się projekty nowych, które powstaną w Łodzi i Krakowie. Otwarcie rozbudowanego centrum w Jankach i pierwszych obiektów Parku Handlowego na Bielanach Wrocławskich będzie miało miejsce w czwartym kwartale tego roku, zaś Parków Handlowych w Gdańsku i na warszawskim Targówku w trzecim kwartale 2005 roku. W następnych latach planowane jest zakończenie rozbudowy pozostałych centrów w Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Krakowie.

ikea

 

W czym tkwi sekret sukcesu Parków Handlowych Inter IKEA Centre Polska S.A.?
Przede wszystkim w obecności strategicznego najemcy - sklepu IKEA. Przeprowadzone badania wykazały, że sklepy IKEA stanowią niezwykle silny magnes, zdolny przyciągnąć klientów z terenów oddalonych nawet o dwie godziny jazdy samochodem. Dla pozostałych najemców, obecnych w Parkach Handlowych, oznacza to napływ klientów ze znacznie większego obszaru, niż w przypadku pozostałych centrów handlowych. Efekt ten potęguje obecność innych silnych markowych operatorów, z którymi współpracuje Inter IKEA Centre Polska S.A. Są to, między innymi: TESCO, OBI, PRAKTIKER, EURO RTV-AGD, DECATHLON, HENNES & MAURITZ, DEICHMANN, CUBUS, TOPWERT ŚWIAT DYWANÓW, RESERVED, KLER, BO CONCEPT, COM 40, TTW OPEX, HTH, MEBEL RUST.

Z pewnością, kolejnym atutem Parków Handlowych staną się w najbliższych latach CENTRA WYPOSAŻENIA WNĘTRZ - najnowszy projekt Inter IKEA Centre Polska S.A. Znajdą tam doskonałe warunki sprzedaży i prezentacji swoich wyrobów producenci, projektanci oraz dystrybutorzy mebli i akcesoriów związanych z wystrojem wnętrz, z kraju i zagranicy. Centra meblowe będą stanowiły integralną część Parków Handlowych. Wraz z innymi jego obiektami stworzą najbardziej kompletną i atrakcyjną ofertę dla klientów, stając się dla nich głównym miejscem zakupów.

ikea

Szeroki asortyment produktów i usług, dogodne lokalizacje, bezpłatne miejsca parkingowe, komfortowe warunki dokonywania zakupów, to z pewnością najważniejsze, choć nie wszystkie, zalety Parków Handlowych Inter IKEA Centre Polska S.A. Profesjonalnie zarządzane i aktywnie promowane będą stale umacniały swoją pozycję na polskim rynku, zyskując coraz szersze grono klientów.

 

Czy warto dołączyć do grona najemców tych powierzchni? Koncepcja parków handlowych sprawdziła się na całym świecie. W Polsce, choć od dawna brana pod uwagę przez wielu deweloperów, dopiero teraz wkracza w fazę realizacji.
Inter IKEA Centre Polska S.A. posiada na tym rynku największy dorobek, największe doświadczenie, a co za tym idzie - największe atuty.

Nie ma więc wątpliwości, że jej Parki Handlowe odniosą sukces!


Zobacz również

  • Humanista w przemyśle

    dodano: 2012-05-14 | czytaj wiecej Rok 2012 jest dla Macieja Formanowicza wyjątkowy: 40 lat temu rozpoczął pracę zawodową, 20 lat temu kupił niewielką fabrykę mebli w Ostrowi Mazowieckiej, znaną dziś jako Fabryki Mebli Forte S.A. Niewiele brakowało,
  • Czas poznać bliżej ALPI

    dodano: 2012-04-12 | czytaj wiecej Alpi jest globalną grupą przemysłową z blisko 100 letnim doświadczeniem w branży meblarskiej.   Od czasu założenia w 1919 roku przeobraziła się w międzynarodową grupę z zapleczem produkcyjnym w ponad 50%
  • Święto projektantów wnętrz

    dodano: 2012-03-20 | czytaj wiecej W dniach 10-14 lutego tego roku we Frankfurtcie nad Menem miały miejsce coroczne targi dóbr konsumpcyjnych Ambiente. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla całej branży projektowania wnętrz na świecie. Messe
  • Targi DREMA i FURNICA 2012

    dodano: 2012-03-14 | czytaj wiecej Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA oraz Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA odbędą się w dniach 27-30 marca jak zwykle w Poznaniu.
  • Wywiad z prezesem SITS

    dodano: 2012-02-21 | czytaj wiecej SITS to uznany producent mebli tapicerowanych kierujący swoją produkcję głównie na rynki skandynawskie i zachodnioeuropejskie. Stały rozwój oraz systematycznie powiększające się grono odbiorców
  • Odwiedź IWP SERVICE DESIGN

    dodano: 2012-01-27 | czytaj wiecej Dlaczego w Polsce, gdzie sektor usług stanowi już ponad 60% PKB, wciąż mnożą się przykłady nieprzyjemnych doświadczeń klientów np. z telewizją kablową, operatorem telefonicznym, usługami bankowymi czy
  • OIGPM: Podsumowanie roku 2011 i perspektywy na rok 2012

    dodano: 2012-01-13 | czytaj wiecej Ogólna sytuacja w branży meblarskiej. Obecna sytuacja na rynku, wpływ kryzysu na wyniki branży meblarskiej w Polsce, perspektywy na rok 2012, sytuacja przedsiębiorstw, a także zatrudnienie w branży. Rok 2011
  • Tekstury tkanin ITALVELLUTI

    dodano: 2011-12-29 | czytaj wiecej ITALVELLUTI jest od lat liderem wśród działających na polskim rynku dostawców tkanin obiciowych i dekoratorskich. To właśnie ta firma wprowadziła jako pierwsza sprzedaż tkanin na metry, która dziś