meble
Potargowe refleksje na łamach miesięcznika „BIZNES meble.pl”

Blok targów „Drema”, „Furnica” i „SoFab” i „Intermic” 2016 był największym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej spotkaniem ekspertów związanych z przemysłami drzewnym i meblarskim.

Po raz kolejny na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich specjaliści dzielili się swoją wiedzą, a dostawcy prezentowali najnowsze rozwiązania.

Tak jak „Drema” – coroczna prezentacja kompleksowej gamy rozwiązań dla sektorów drzewnego i meblarskiego – nie mogłaby się obyć bez branżowych liderów, tak aktualne wymogi rynku i sytuacja kadrowa w przemyśle nie pozostawiają złudzeń: automatyzacja to konieczność. Bez przemyślanych inwestycji producenci mebli będą mieli wkrótce problemy nie tylko z osiągnięciem odpowiednio wysokiego poziomu jakości, ale i wydajności, również w produkcji małoseryjnej.

W formule tegorocznych targów „Furnica” nie było niespodzianek, a forma imprezy wydaje się być odpowiednia dla aktualnego kształtu rynku. Brak kilku znaczących dostawców do przemysłu meblowego był zauważalny, ale nie zmienił zainteresowania prezentowanymi komponentami do produkcji mebli i nowymi generacjami okuć. Chociaż odwiedzających nie brakowało, nie cichną głosy tęsknoty za wspólną prezentacją dostawców z producentami mebli.

W tegorocznych targach „SoFab” i „Intermic” (po raz pierwszy towarzyszących targom „Drema”, „Furnica” i „SoFab”) wzięło udział zaledwie ok. 30 wystawców, oferujących m.in. materiały obiciowe, pianki oraz maszyny do produkcji mebli tapicerowanych.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z tegorocznego bloku targów: „Drema”, Furnica”, „SoFab” i „Intermic” oraz ze szczegółowymi prezentacjami oferty wystawców TUTAJ 

Zachęcamy również do śledzenia profilu: www.facebook.com/BIZNESmeble


Komentarze

Dodaj własny

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.