meble
Ciepło i oszczędnie dzięki Termo Organice

Przeprowadzony audyt energetyczny w krakowskim Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa” potwierdził skuteczność i opłacalność wykonanej kompleksowej termomodernizacji budynku. Zużycie gazu w obiekcie w ciągu roku kalendarzowego obniżyło się o ponad 50% w porównaniu do roku poprzedzającego prace termomodernizacyjne. Do ocieplenia budynku wykorzystany został najcieplejszy grafitowy styropian Termo Organiki w kompletnym systemie ociepleń.

Eksperci są zgodni, że wyłącznie kompleksowe ocieplenie budynku zapewnia komfort jego mieszkańcom i przynosi inwestorowi oszczędności liczone w tysiącach złotych rocznie, a także pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Dlatego w ramach projektu termomodernizacji krakowskiego ośrodka „Parkowa” wykonano m.in. ponad 1000 m2 kompletnego ocieplenia ścian i stropodachu, modernizację centralnego ogrzewania oraz wymianę okien. Porównując zużycie gazu sprzed termomodernizacji budynku, czyli za rok 2016 oraz po wykonaniu inwestycji tj. za rok 2018 otrzymano następujące dane:

- zużycie gazu w 2016r. wynosiło: 402 002 kWh, czyli 35 717 m3

- zużycie gazu w 2018r. wynosiło:  179 673 kWh, czyli 15 926 m3

                - Krakowski ośrodek mieszczący się na ul. Pod Kopcem to miejsce dla dzieci, jak również dla samotnych, nieletnich matek. Jego kompleksowa termomodernizacja nie tylko spowodowała ponad 50% zmniejszenie zużycia gazu, ale znacząco podniosła komfort cieplny pomieszczeń, który jest tak istotny dla właściwego funkcjonowania ośrodka i samopoczucia naszych podopiecznych – mówi Jarosław Chodorowski, dyrektor placówki opiekuńczej.

Omenaa Mensah, ambasadorka Termo Organiki, która w 2017 roku odwiedziła podopiecznych ośrodka i sprawdzała postęp prac remontowych, z radością przyjęła wyniki audytu energetycznego.

                - Ocieplony budynek to nie tylko niższe rachunki, ale przede wszystkim ciepłe pomieszczenia zimą i przyjemny chłód w upalne dni lata. Cieszę się, że podopieczni ośrodka mają sprzyjający rozwojowi zdrowy mikroklimat. Warto podkreślić, że termomodernizacja ośrodka została przeprowadzana z wykorzystaniem najwyższej jakości Kompletnego Systemu Ociepleń od Termo Organiki, a na ściany została położna 15 cm warstwa najwyższej jakości  grafitowego styropianu z linii TERMONIUM  – mówi Omenaa Mensah.

Krakowski ośrodek charakteryzuje rodzinna atmosfera, która pozwala na prawidłowy rozwój wychowanków. Każdego dnia dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę, by młode mamy mogły w tym czasie chodzić do szkoły.

Termo Organika z krakowską placówką wychowawczą związana jest od 15 lat. Firma w 2004 roku wprowadziła w życie skuteczny model generowania pieniędzy na rzecz stałej pomocy charytatywnej.

                - Rokrocznie z każdego metra sześciennego styropianu przekazujemy niewielką, ale stałą kwotę na pomoc potrzebującym dzieciom. Sprzedaż kilku milionów paczek naszego styropianu zapewnia zebranie znaczącej kwoty, którą wykorzystujemy na pomoc charytatywną. Dzięki temu możemy lokalnie wspierać trzy ośrodki społeczne znajdujące się

w pobliżu naszych fabryk w Mielcu, Stoku Lackim oraz krakowskie Centrum „Parkowa” - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki – Cieszymy się, że nasze najlepsze produkty zostały wykorzystane do ocieplenia wyjątkowego ośrodka, który z dumą  wspieramy od kilkunastu lat.

Termo Organika i Omenaa Mensah w ramach kooperacji zajmują się również popularyzacją budownictwa energooszczędnego oraz termomodernizacji, jako najprostszej metody do walki ze smogiem. Firma pomaga także w realizacji projektu fundacji Omenaa Foundation, która buduje szkołę dla dzieci ulicy w Ghanie.

Fot: Termo Organika