meble

INTERPRINT POLSKA

 INTERPRINT POLSKA 
Adamówek 37 A
95-035 Ozorków
woj. łódzkie
tel. +48 (42) 714 09 00   fax: +48 (42) 714 09 99
www: www.interprint.com
kontakt: info@interprint.pl

Informacje o firmie

Oferujemy

Oddział INTERPRINT Polska Sp. z o.o. powstał w Ozorkowie koło Łodzi w 1998 roku i w istotny sposób wpływa na rozwój gospodarczy całego regionu.

Na początku w firmie Interprint Polska zatrudniona była tylko jedna osoba. Obecnie jest już ponad 130 pracowników. Zakład dysponuje trzema maszynami produkcyjnymi, w tym jedną o max. szer. zadruku do 2.730 mm. Max. zdolność produkcyjna firmy wynosi 27.000 ton rocznie.

 

Interprint posiada w świecie siedem fabryk produkcyjnych z własnymi działami sprzedaży i serwisem, cztery biura sprzedaży oraz centrum serwisu we Włoszech. Ponadto za pośrednictwem Przedstawicielstw Handlowych Interprint obecny jest na wszystkich kontynentach.

Grupa Interprint należy w 100% do holdingu Wrede Industrie z Arnsberga. Wrede Industrieholding to bogata w tradycje firma rodzinna z ponad 125-letnim doświadczeniem w branży tworzyw drzewnych.

 


Grupa Interprint drukuje dekory na 24 maszynach produkcyjnych o łącznej wydajności 100 000 ton i zatrudnia ponad 950 pracowników.

Główna siedziba znajduje się w miejscowości Arnsberg, gdzie firma powstała w 1969 roku.

Interprint jest wiodącą drukarnią papieru dekoracyjnego na świecie.

Dekory Interprint zdobią powierzchnie różnorodnych materiałów drewnopochodnych, z których powstają meble pokojowe, kuchenne, łazienkowe czy też podłogi laminowane.

Stosowane są także do wystroju wnętrz pociągów, statków, autobusów i pojazdów wypoczynkowych.

Produkty

   
Concept F - folia finish
Produkty Concept F spełniają te same wysokie standardy designu i jakości co nasze papiery dekoracyjne. Jak wszystkie dekory również folie będą drukowane przy pomocy cylindrów grawerowanych laserowo.

Zapewnia to wyrazistość, bogactwo kontrastów i barw, jak również efekty trójwymiarowe zadruku.

Zastosowanie grawiury laserowej jest dla naszych klientów gwarancją sukcesu - jakość optyczna jest przecież najbardziej ceniona przez konsumentów.

Niemal wszystkie dekory Interprint mogą być dostępne jako folie Concept F.
   
Digital Wood
Digital Wood łączy w sobie kontury imitujące strukturę drewna z fantazyjną grafiką.

Digital Wood wydrukowany jest cyfrowo, za pomocą nowoczesnej technologii, dzięki której można uzyskać niewielką ilość materiału w jakości premium.

Design utrzymany jest w modnej biało-czarnej kolorystyce, wzbogacony o tzw. efekt mory, czyli znane z dziedziny optyki zjawisko powstawania nieistniejących linii czy pasków.

Dekor Digital Wood powstał na potrzeby produktu T40 - rodziny stolików zaprojektowanych przez Tomka Rygalika. Możliwość rozkroju arkusza dekoru jest tak różna, iż w efekcie z jednego dekoru można uzyskać kilkanaście różnie wyglądających blatów. Produkt doskonale nadaje się na rynek kontraktowy do zastosowania na blatach barów oraz stolików kawiarnianych czy też barowych.
   
DP@IP
Doskonały druk cyfrowy dostępny w sklepie internetowym

Własne dekory wydrukowane cyfrowo: taką możliwość oferuje Państwu nowy sklep internetowy DP@IP firmy Interprint. Projekty można wybrać z naszej cyfrowej kolekcji lub za pośrednictwem strony przesłać swoje własne projekty.

Zalety dla Państwa:

- korzystny cenowo dla małych ilości, już od jednego metra bieżącego

- idealny dla druku mocnych kolorów i niezwykłych motywów

- możliwy wydruk dowolnych dekorów z kolekcji Interprint, z wyjątkiem perłowych, metalicznych i białych

- dostępny w postaci zadrukowanego papieru lub płyty melaminowej MDF

Specjalnie dla druku cyfrowego Interprint opracował papier o gramaturze 95, charakteryzujący się idealną płaskością. Produkt nie zawija się, doskonale poddaje się impregnacji oraz dalszej obróbce.

Przekonajcie się o wysokiej jakości naszej technologii druku cyfrowego i szybkiej obróbce produktu, korzystając z DP@IP.

Odwiedź INTERPRINT na DigitalPrint@IP i stwórz swój własny dekor
   
Fleedwood - dekor
Dekor dębowy „Fleedwood” zachwyca swą naturalną różnorodnością usłojenia, a dzięki białym porom jest pełen energii.

Zestawione z nim jednolite dekory metaliczne równoważą dynamikę obrazu.
   
Folia finish i papier dekoracyjny
Folia finish i papier dekoracyjny firmy Interprint są szeroko stosowane na całym świecie w produkcji różnorodnych powierzchni.

Drukowane dekory są doskonałą reprodukcją naturalnych materiałów oraz fantazyjnych projektów są szeroko stosowane na całym świecie w produkcji różnorodnych powierzchni.
   
Folia finish i papier dekoracyjny - aranżacja
Wysokiej jakości folie finish jak i papier dekoracyjny są głównym elementem dekoracyjnym powierzchni drewnopochodnych, z których powstają meble pokojowe, kuchenne, łazienkowe czy też podłogi laminowane.

Stosowane są także do wystroju wnętrz sklepowych i biurowych.

   
Glowing Timber
Glowing Timber - papier dekoracyjny przeznaczony do uszlachetniania płyt stosowanych w przemyśle meblowym.

Impulsem do stworzenia dekoru Glowing Timber był... spalony podkład kolejowy, który po zeskanowaniu złożony został w interesującą kompozycję. Obraz jest bardzo plastyczny i trójwymiarowy.

Zaprasowanie dekoru na płycie meblowej odpowiednią strukturą synchroniczną nada mu dodatkowej głębi, dzięki czemu powierzchnia stanie się nie tylko optycznie przestrzenna, ale także wyczuwalna.

Glowing Timber głównie ozdobić może w doskonały sposób blaty kuchenne. Ciekawie również może się prezentować na frontach meblowych.
   
Griffin - dekor
„Griffin” to kolejny dekor prezentującym wiąz - elementy paskowane dopełniają stycznie przebiegające wąskie kwiaty. Jego rysunek nie nosi śladów sęków, a ciemne pory nadają mu wytwornego i nieskazitelnego wyglądu.

Dopełnieniem dla niego może być mocna wyraźna barwa: kontrastujący metaliczny błękit daje olśniewający efekt.

„Griffin” jest doskonałą kombinacją, która świetnie nadaje się do eksponowania na frontach mebli i blatach.
   
Papier dekoracyjny - grawerowanie laserowe
Interprint jest pierwszą drukarnią papieru dekoracyjnego, posiadającą możliwość laserowego grawerowania cylindrów. Jakość i wydajność to główne zalety tej innowacyjnej technologii:
grawerowanie laserowe pozwala na precyzyjne drukowanie i jeszcze szybszą produkcję dekorów.

Zalety:
Zdecydowanie lepsza jakość druku

Większa precyzja, silniejszy efekt głębi obrazu, niesamowity kontrast, nasycone kolory i bogactwo odcieni

Większa różnorodność dekorów

Struktury, których do tej pory nie można było grawerować na cylindrach konwencjonalnie, można teraz grawerować laserowo

Szybsza realizacja dekorów
Krótszy czas grawerowania, szybszy czas reakcji w razie konieczności skorygowania cylindrów, brak straty czasu na transport do i od zewnętrznych partnerów odpowiedzialnych za grawerowanie

Dokładna reprodukcyjność
Dekory można odwzorowywać w skali 1:1 przez długie lata

Większa elastyczność

Grawerowanie w siedzibie przedsiębiorstwa umożliwia natychmiastowy dostęp do cylindrów
   
Pearl Perfect
Od kilku lat efekty perłowe i metaliczne są coraz częściej wykorzystywane w projektowaniu mebli.

Stosowanie dekorów z tymi efektami stwarzało pewne trudności producentom, zwłaszcza w kwestii wydajności produkcji.

Firma Interprint jest świadoma problemów, jakie mogą pojawiać się podczas procesów przetwarzania. Z tego też względu, w naszym Dziale Badań i Rozwoju wzmożyliśmy prace nad procesem optymalizacji produkcji.
Wyniki działania przedstawiamy Państwu w postaci Pearl Perfect - perfekcyjnych efektów perłowych. Skorzystajcie Państwo z naszej wiedzy - przekonajcie się o jakości dekorów z efektami perłowymi i metalicznymi.
Pearl Perfect to technologia, która optymalizuje równomierne rozłożenie masy żywicy podczas procesu dalszej obróbki dekoru.

W porównaniu z konwencjonalnym sposobem produkcji, nowa technologia minimalizuje bądź wyklucza takie wady jak nierównomierne miejscowe wybarwienia powierzchni oraz inne skazy powstałe podczas procesu laminowania.

„Pearl Perfect” – kolory od jasnego, metalicznego wyglądu, poprzez ciepłe odcienie macicy perłowej, do łagodnych, szaro-brązowych barw.
   
Swiss Elm - dekor
Dekor interpretujący drewno wiązu roztacza wokół relaksującą atmosferę i łatwo wpisuje się w trendy naszych czasów.

Dynamiczna struktura Swiss Elm zbudowana jest z różnych elementów drewna. W równym stopniu odnosi się on do tęsknoty za naturą jak i chęci łączenia odważnych kolorów i kontrastujących form.

Wiąz jest ponadto jednym z gatunków drewna, które zasłużyło w ostatnim czasie na miano największego odkrycia we wzornictwie dekorów i odniosło ogromny sukces.
   
Thuja - dekor
Niezwykle popularny obecnie temat drewna iglastego reprezentuje w kolekcji Interprint dekor „Thuja”. Charakteryzuje go wyraźnie zarysowana struktura linii, przycięte w połowie kwiaty i łagodne słoje, które wzmacniają szykowny wygląd. Idealną kombinacją dla „Thuja” są dekory uni-metaliczne w intensywnych kolorach.

Czy to chłodna, metaliczna zieleń, kolor żółty-musztardowy, czy też odcień oberżyny: właściwa barwa dopełnienia dekory drewnopodobne, buduje akcenty lub równoważy dynamiczny charakter usłojenia.

Siedem nowych kolorów jednobarwnych metalików firmy Interprint oferuje wiele możliwości kształtowania wzornictwa mebli.
   
Uni Metallic
Uni Metallic - jednobarwne dekory metaliczne - od jasnego, metalicznego wyglądu, poprzez ciepłe odcienie macicy perłowej, do łagodnych, szaro-brązowych barw.

Na zdjęciu Uni Metallic - green
   
Willow Oak - folia finish
Willow Oak - folia finish z porami optycznymi.

Folia finish przeznaczona do oklejania płyt meblowych, doskonale oddająca szlachetność drewna dębowego.

Cechy rustykalność, elegancja oraz szaro-brązowy kolor folii wręcz idealnie wpisują się w popularny trend vintage. Ten zapoczątkowany w modzie styl, przeniósł się obecnie do wystroju wnętrz.

Wartością dodatkową folii są naniesione lakierem pory optyczne, dzięki którym jej powierzchnia staje się wyczuwalna. W wyglądzie i dotyku folia przypomina więc naturalny fornir.

Willow Oak doskonale sprawdzi się na frontach i korpusach mebli. Modna, szaro-brązowa kolorystyka wzmacnia trójwymiarowe wrażenie i jest znakiem nowoczesności. Będzie ozdobą zarówno mebli salonowych, sypialni jak i kuchni.

Zobacz również