meble

Jacek Wojciech Suszek

 Jacek Wojciech Suszek 
Rolna 34
10-085 Olsztyn
woj. warmińsko-mazurskie
tel. +48 600 381 370   fax: +48 89 537 15 77
www: www.suszek.pl
kontakt: biuro@suszek.pl

Informacje o firmie

Oferujemy

Jacek Wojciech Suszek

Wieloletnie doświadczenie Jacka Wojciecha Suszka w projektowaniu mebli oraz chęć pokazania nowoczesnych, unikalnych projektów przyczyniły się do powstania kolekcji autorskiej, marki – SUSZEK.


Wzornictwo można uznać za narzędzie służące poprawie jakości życia poprzez projektowanie i wdrażanie produktów odpowiednio dobrych jakościowo, użytecznie i wizualnie.
Nowa kolekcja to przede wszystkim całościowa koncepcja uwzględniająca jak najprostsze, a zarazem niezbędne rozwiązania. Projekty powstały dzięki fascynacji autora łączeniem roli projektanta-rzemieślnika, tworzącego używane na co dzień przedmioty, z rolą projektanta-artysty i wizjonera.
Niełatwa sztuka projektowania i budowy mebli nie ogranicza się tylko do wysokiej jakości wykonania, lecz również do studiowania szerokiej wiedzy z zakresu materiałoznawstwa i ergonomii.


Meble z kolekcji SUSZEK produkowane są w seriach przez wykwalifikowanych pracowników, od wielu lat związanych z branżą meblową, których celem jest wypromowanie i sprzedaż mebli nawiązujących do najlepszych polskich tradycji.
To dzięki ich doświadczeniu, wiedzy i wykwalifikowaniu pracownia jest wstanie sprostać najbardziej indywidualnym wymaganiom.
Zapraszamy Państwa do uczestniczenia w tym, co nas fascynuje.
Projaktant

- Kolekcje mebli tapicerowanych - oryginalne wzornictwo, szeroka gama kolorów materiałów obiciowych, najwyższej jakości wykonanie.

Produkty

   
ALICANTE
Podobnie jak we wszystkich założeniach projektanta, w tym projekcie szczególnie można zaobserwować zachwyt autora nad sztuką opowiadania. za pomocą ułożenia poszczególnych płaszczyzn, jej struktur jak i użytych materiałów. To rzadka cecha we współczesnym wzornictwie, dzięki której projektant nie traci umiejętności komunikowania się z odbiorcą, pozwala mu dotrzeć do najbardziej ukrytych miejsc ludzkiej świadomości, aby uwolnić proces wyostrzenia zmysłów i naprężeń emocjonalnych. Model Alicante kierowany jest do wnętrz użyteczności publicznej o wysublimowanej stylistyce, emanującej ekskluzywnością.
   
ARNEIS
Arneis - nowoczesność, szyk, prostota - trzy cechy, które czynią ten projekt prawdziwe wyjątkowym. Arneis to minimalizm kształtów i doskonała ergonomia osadzona w niebagatelnie wymodelowanej formie. Oprócz walorów estetycznych największymi zaletami, które doceni użytkownik tego mebla, są komfort i wygoda. Niespotykane dotąd proporcje powierzchni siedzeniowej oraz mocna smukła linia sylwetki mebla to nadciągający trend uwspółcześnienia formy klasycznej. Dzięki wykorzystaniu najlepszych materiałów zestaw Arneis wzbogaca i odświeża otoczenie, w którym przebywamy na co dzień.
   
CORTESE
Cortese to mebel, który doskonale łączy przeciwności. Zróżnicowane materiały, kontrastujące łagodne łuki i zdecydowane linie. Rzeźbiarska forma mebla ma w sobie klasę i elegancję, która zdecydowanie występuje w roli wzorca dla nowych mebli. Nowoczesne wzornictwo projektu doskonale współgra ze stylem życia współczesnego społeczeństwa. Dzięki szerokiej gamie kolorów i typów materiałów obiciowych daje możliwość kreowania indywidualnego i oryginalnego wnętrza.
   
CORVINA
Pojęcie dobrego smaku, gustu i wiedzy doprowadziły obserwatorów do przybrania postawy biernej, wyczekującej tylko atrakcyjności czy funkcjonalności. Jacek Wojciech Suszek w tym projekcie koncentruje się wyłącznie na estetycznej stronie, która z kolei staje się nieodłączną częścią poszukiwań i badań nie tylko nad rozwojem, ale także nad człowiekiem jako jednostką. Spójność stylistyczna i wyrazisty profil produktu kreują samą formę. Mając tę kreatywność (fantazjowanie), zdolność obserwowania (teraźniejszość) i historię (wiedzę z zakresu wzornictwa oraz pamięć o dokonaniach poprzedników) projektant dotyka samej istoty procesu twórczego w dobrym tego słowa znaczeniu, koncentruje się na myśli prowadzącej go do wzoru „ponadczasowego”.
   
DURELLA
Durella - niepowtarzalność i oryginalność – ten mebel jest tego gwarantem. Bardzo odważna linia oparć doskonale podkreśla wygodę siedziska. Szeroka gama materiałów, które mogą być użyte w konfiguracji tego fotela, zapewnia przystosowanie go do niemal każdego wnętrza. Durella to projekt oscylujący pomiędzy sztuką, wzornictwem i dobrym rzemiosłem.
Prezentowana DURELLA wykonana jest ze specjalnej, najwyższej jakości ornamentowej skóry.
   
FIANO
To nowy i zaskakujący pomysł na przedstawienie plastycznie czystej oraz komfortowej formy, która wyraża styl współczesności. Harmonijna linia leżanki, wywodząca się z założeń nurtu streamline, gwarantuje relaks i wypoczynek. O smak estetyczny dbają wysokiej jakości materiały oraz wykonanie.
   
NEBBIOLO
Zestaw mebli o nowoczesnej linii wzorniczej, stalowe chromowane nogi dają wrażenie lekkości formy. Niewielkie gabaryty sprawiają, że meble z powodzeniem znajdują miejsce zarówno w mieszkaniach o nowoczesnym wystroju wnętrz jak również w budynkach użyteczności publicznej. Czystość formy decyduje o eleganckim i oryginalnym charakterze tego modelu. Łączy nieprzemijalny design z wygodą i całkowitym relaksem. Pikowana część siedzeniowo-oparciowa mebla daje niepowtarzalny komfort wypoczynku. Konstrukcja siedzeń i oparć wykorzystująca materiały najwyższej jakości zapewnia długotrwałe utrzymanie kształtu.
   
NERELLO
Doskonałe połączenie harmonii pomiędzy całością i jej częściami. Lekkość uzyskana dzięki ażurowej konstrukcji i odpowiednio zaprojektowanych siedzisku i oparciu. Naturalność skóry łączy się z chłodem metalu, wygoda siedzenia przeciwstawia delikatności.
   
PALOMINO
Fotel Palomino, powstał z wnikliwej obserwacji, jakże popularnej zabawki - schodzącej ze schodów sprężyny. Kształt tej formy świetnie wpisał się w komfort fotela. Miękkość i nomen omen sprężystość siedzenia, w którym możemy oddać się fantazyjnym ruchom przypominającym bujanie się na sprężynie jest dopełnieniem powyższej inspiracji. Cała konstrukcja tego urzekającego i nowoczesnego kształtu, wykonana jest ze stali szlachetnej - polerowanej. Do wyboru jest również konstrukcja ze stali “czarnej” malowanej na dowolnie wybrany kolor z bogatej palety barw wzornika RAL
   
PINOT NOIR
Wzór bardzo dynamiczny, pełen ekspresji, zbudowany na bazie kompozycji dwóch skontrastowanych brył tworzących integralną całość. Pierwsza dominująca bryła to spłaszczony walec o podstawie elipsy umieszczony poziomo i delikatnie odkształcony w celu uformowania siedziska i uzyskania wysokiego komfortu. Obłość formy podkreślona dodatkowo płynną, miękką linią przeszyć siedziska daje charakter nie tylko oryginalny ale i efektowny. Druga bryła to zupełnie płaski prostopadłościan, który niczym strzała uderza, przecina i wbija się na stałe w siedzisko stanowiąc oparcie fotela i równoważąc odchylenie osi elipsy. Oparcie jest wymienne i można w nim zastosować bardzo dużą gamę surowców: tworzywo sztuczne, skóra naturalna, drewno okleinowane lub malowane.
   
RABOSO
Projektant połączył tu ze sobą pozorne sprzeczności: wielkość i dynamikę, moc i elegancję, zmysłowość i technikę, a także estetykę i funkcjonalność, definiując w ten sposób nową kulturę użytkowania i budowania wystroju wnętrz. Model ten tworzy doskonałe otoczenie dla osób doceniających prestiż i piękno ukryte w prostej formie.
   
Sofa CORTESE
Konstrukcja sofy Cortese pokryta jest materiałem z długim włosem, natomiast samo siedzisko i oparcie najwyższej jakości lakierowaną skórą dającą efekt ornamentu.

Cały efekt polega na różnicy pomiędzy lakierem, a miejscem gdzie tego lakieru nie ma.

Każda skóra istniejąca na rynku jest barwiona i lakierowana, lecz przed procesem lakierowania wygląda jak IRCHA lub ZAMSZ.

Efekt ornamentu natomiast uzyskuje się poprzez różnicę faktur części częścią nie lakierowaną.
   
Stolik NEBBIOLO
Szkło połączone z drewnem. Doskonale uzupełnia kolekcję mebli tapicerowanych Nebbiolo
   
Stolik RABOSO
Stolik z kolekcji Raboso. Szkło hartowane, nogi zdobione specjalnie wykonaną okleiną
   
Stolik TREBBIANO
Połączenia drewna, szkła z metalem. Wzorem projektu Trebbiano wszystko tworzy harmonijną całość.
   
TANNAT
Projektant w tej realizacji "dotyka" tajemnicy symboli i znaków, które od zawsze towarzyszą szeroko pojętemu projektowaniu.

W tym konkretnym projekcie można się pokusić o stwierdzenie "szoku estetycznego".

Przedstawienie cech charakterystycznych wpływających na estetyką danego przedmiotu w jego tylnej części (w przypadku mebli, strona mało oglądana) jest mało spotykane. To może tylko świadczyć o tym, iż forma mebla na etapie projektu jest rozważana pod każdym kątem.

W tej utylitarnej formie, cała tajemnica funkcji jak i cecha charakteru jest skrzętnie skryta w jego mało obserwowanej stronie. Potęgowane to jest poprzez użycie bardzo ciekawych tkanin i skór w owej tylnej części mebla.
   
TREBBIANO
Projekt fotela łączy w sobie chłodną stal z elementami drewna i prawdziwą skórą. Umiejętne wykorzystanie materiałów zaowocowało stworzeniem harmonii miedzy elementami, które w sposób naturalny ze sobą kontrastują. Niespotykany efekt estetyczny został wzmocniony przez użycie wysokogatunkowych materiałów, co podnosi komfort Trebbiano do poziomu mebli wypoczynkowych. Ten zestaw równie dobrze sprawdzi się jako podstawa do budowy przestrzeni, jak i uzupełnienie w już istniejącym wystroju.
   
VERDECA - kanapa
Modułowa konstrukcja pozwala na niemalże dowolne komponowanie mebla, zależnie od nastroju. Prosty i silny design gwarantuje uniwersalność, jakiej potrzebujemy w otoczeniu, które się często zmienia. Użycie najwyższej jakości materiałów, zachowanie doskonałych proporcji czyni model VERDECA bardzo trwałym i wygodnym, gwarantując relaks przez długi czas.
   
VERDECA - narożnik
Modułowa konstrukcja pozwala na niemalże dowolne komponowanie mebla, zależnie od nastroju. Prosty i silny design gwarantuje uniwersalność, jakiej potrzebujemy w otoczeniu, które się często zmienia. Użycie najwyższej jakości materiałów, zachowanie doskonałych proporcji czyni model VERDECA bardzo trwałym i wygodnym, gwarantując relaks przez długi czas.

Zobacz również