meble
Dekorujemy świąteczny stół
W okresie świątecznym centralnym miejscem w każdym domu jest stół, który na ten czas wymaga specjalnej oprawy w postaci uroczystego nakrycia i dekoracji. To ważne, gdyż przy nim siądziemy do wigilijnej wieczerzy i spędzać będziemy wspólne świąteczne chwile w gronie rodziny i przyjaciół.

Świątecznej aranżacji stołu warto poświęcić trochę więcej uwagi i wybrać kilka dodatków, których nie powinno na nim zabraknąć. Jakie dekoracje wybrać? Jakimi trendami się zainspirować, aby zachwycić swoich gości pięknie udekorowanym stołem? Kilka podpowiedzi przygotowała dla Was wszystkich marka Dekoria.

 

Jak udekorować świąteczny stół?W okresie świątecznym centralnym miejscem w każdym domu jest stół, który na ten czas wymaga specjalnej oprawy w postaciW okresie świątecznym centralnym miejscem w każdym domu jest stół, który na ten czas wymaga specjalnej oprawy w postaciW okresie świątecznym centralnym miejscem w każdym domu jest stół, który na ten czas wymaga specjalnej oprawy w postaci Świątecznej aranżacji stołu warto poświęcić trochę więcej uwagi i wybrać kilka dodatków, którychŚwiątecznej aranżacji stołu warto poświęcić trochę więcej uwagi i wybrać kilka dodatków, których

Po pierwsze - obrus

Śnieżnobiały obrus od lat kojarzy się ze świętami, co niestety często sprawia, że rezygnuje się z wyboru wersji z dekoracyjnymi akcentami. Bardzo uroczyście i elegancko prezentować się będzie biały obrus, ale w delikatne złote, miedziane lub srebrne wzory gwiazdek czy płatków śniegu. Można też wybierać z całej gamy różnych wzorów i kombinacji kolorystycznych. Na tegoroczne święta sprawdzi się na przykład modna w tym sezonie czerwona krata.

Po drugie - bieżniki lub podkładki
Oprócz obrusu warto też pomyśleć albo o bieżniku, albo o podkładkach, które dopełnią świąteczną stylizację stołu. Jeśli obrus będzie biały, pozostałe elementy - bieżnik lub podkładki powinny być dopasowane kolorystyczne, jednak nieco ciemniejsze.

Po trzecie - świąteczne dodatki
Każdą gwiazdkową stylizację stołu dopełniają dodatki, a jednym z podstawowych jest świeca, do której warto dobrać dekoracyjny świecznik lub stylowy lampion. Przy aranżacji świątecznego stołu warto też pamiętać o niecodziennych rozwiązaniach, do których należą m.in. obrączki na serwetki.

Po czwarte - uroczysta zastawa obiadowa

Organizujesz wigilijną kolację? Posiadanie pełnej zastawy obiadowej jest koniecznością. Ceramika z różnych kompletów nie prezentuje się elegancko, dlatego to niezmiernie ważne, aby zwłaszcza w tym dniu, wszystkie talerze, miski czy filiżanki pasowały do siebie.

Po piąte - udekoruj, ubierz siedziska, czyli sukienki na krzesła
Według Dekoria - nawet najlepiej przygotowana zastawa stołowa nie będzie prezentować się ładnie, jeśli będą przy niej stać zniszczone krzesła. Rozwiązaniem mogą być sukienki na siedziska. Warto wybrać takie, które swoim wzorem i kolorem nawiązują - najlepiej do wybranego obrusu.  

Sprawdź też świąteczny katalog Dekoria - znajdziesz w nim jeszcze więcej inspiracji, a dodatkowo i tu dobra wiadomość - od 8 grudnia trwa promocja Dekoria na dekoracje i na stół i do domu.  

fot. Dekoria


Komentarze

Dodaj własny

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.