meble
Jakie trendy w meblach kuchennych będą obowiązywały w 2015 roku?
Na tytułowe pytanie nikt lepiej i trafniej nie odpowie jak producent dobrych mebli kuchennych Spółka Meblowa KAM - wielokrotnie nagradzana Złotym Medalem Międzynarodowych Tragów Poznańskich, a w roku 2014 również Złotym Medalem – Wybór Ekspertów i Wybór Konsumentów.

Według KAM, w roku 2015 nadal dominującym trendem w meblach kuchennych pozostanie minimalizm, a wśród dekorów wymienianych jako te najbardziej topowe jest drewno.

Kto ma w planach zakup mebli powinien przyjrzeć się ofercie KAM specjalizującej się w produkcji dobrych i na złoty medal systemów mebli kuchennych, a w której znajdzie pełne odzwierciedlenie tych trendów.

A po jakie sięgnąć rozwiązania przy wyborze mebli, aby nie były modne tylko przez jeden sezon?  Często jest tak, że nawet te najbardziej designerskie kolory, choć często zbyt krzykliwe z czasem odchodzą w zapomnienie i dlatego dużo bezpieczniej jest zdecydować się nawet na dekory imitujące rysunek drewna.

        - Naszym klientom doradzamy, aby rozsądnie decydowali się na wybór kolorystyki frontów – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM – Odważne, krzykliwe kolory mogą się z czasem znudzić, a ekstrawaganckie zestawienia mogą okazać się męczące. Dlatego namawiamy do popularnych, sprawdzonych zestawień kolorystycznych i takie właśnie mamy w ofercie KAM.

        - Niezależnie od stylu, w jakim urządzimy mieszkanie i preferencji kolorystycznych, drewno zawsze znajdzie w nim swoje miejsce – dodaje Sylwia Kowalska-Mikutel.

        – Dlatego w każdej z naszych kolekcji proponujemy przynajmniej kilka rodzajów ciekawych wybarwień drewna, aby dać naszym klientom możliwość wyboru. Oprócz klasycznych gatunków, takich jak modrzew, grusza, buk, orzech czy kilka rodzajów dębu, mamy również Pinię brązową, sosnę bieloną, a także Zebrano i Wenge dla amatorów bardziej egzotycznych gatunków.


Podpowiadamy, że firmie Meble KAM śmiało można zaufać w kwestii wyboru najciekawszych dekorów. Świadczyć o tym może choćby liczba - w sumie aż 6 Złotych Medali MTP, w tym ten medal najcenniejszy – Wybór Ekspertów i Wybór Konsumentów. Pokazuje to, że producent już od wielu lat doskonale potrafi wyczuć obowiązujące trendy i odpowiedzieć na oczekiwania nabywców kuchni. 

Czas na dobre przykłady. Wręcz idealny rysunek drewna udało się producentowi odwzorować na frontach OLIVIA. Nie tylko wyglądają jak wykonane z naturalnego drewna, ale oddają jego usłojenie, kolor i strukturę, która jest wyczuwalna poprzez dotyk. W ofercie KAM, do wyboru jest kilka gatunków drewna starannie wybranych spośród najciekawszych dostępnych na rynku propozycji wzorniczych np. grusza polarna, dąb trufla, dąb sonoma czy mali wenge.

Na tytułowe pytanie nikt lepiej i trafniej nie odpowie jak producent dobrych mebli kuchennych Spółka Meblowa KAM - wielokrotnie

W minimalistycznej kuchni dominują proste bryły mebli, których fronty najczęściej pozbawione są uchwytów. Tak też jest w przypadku kuchni OLIVIA (fot.1), w której są one zintegrowane z frontem. Taką kuchnię zawsze można oczywiście urozmaicić poprzez efektowne połączenie materiałów i kolorów. Dekory imitujące drewno doskonale łączą się z frontami laminowanymi, lakierowanymi a także akrylowanymi.

Takie połączenie, a więc dekory drewnopodobne i płyty akrylowane wyróżnia inną z dobrych kolekcji producenta – KAMduo XL, w której fronty wzorowane są na drewnie sosny – Pinia biała, szampan bądź też brązowa. W połączeniu z akrylem w wysokim połysku w kolorach wanilia lub szary pozwalają na stworzenie kilkunastu świetnych duetów kolorystycznych. 

         Według KAM, w roku 2015 nadal dominującym trendem w meblach kuchennych pozostanie minimalizm, a wśród dekorów
Meble KAM wskazują drugi z ważnych trendów obserwowanych na rynku od kilku lat, a który pozostanie na czasie również i w tym roku - trend high gloss. Wśród nabywców w Polsce powierzchnie mebli gładkie, lakierowane na wysoki połysk nadal cieszą się wysoką popularnością.

Ważnym elementem, niezależnie od obowiązujących trendów, stylów, kolorów i wzorów wprowadzanych w meblach kuchennych, jedno pozostaje zawsze niezmienne – meble kuchenne mają być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Należy w nich zadbać o odpowiednią ilość pojemnych szafek i szuflad, czyli miejsc, w których zmieścimy to wszystko, co jest potrzebne do codziennej pracy w kuchni.

        - Szafki i szuflady mają zapewnić łatwy dostęp do ich zawartości, a akcesoria, w które są wyposażane, pomóc w utrzymaniu porządku
– zaznacza Sylwia Kowalska-Mikutel.

        – KAM ma w swojej ofercie wiele rozwiązań, które pomogą zorganizować i uporządkować przestrzeń kuchenną, w tym autorskie pomysły na wykorzystanie przestrzeni trudnych do zagospodarowania narożników.

Chodzi tutaj o wysokość szuflad, która została przez KAM idealnie wyliczona na produkty i akcesoria, które będą w nich przechowywane, do tego specjalny korpus szafki narożnej na bardzo pojemne szuflady, czy szafki górne wyższe od standardowych o 28 cm.Te, konkretne propozycje Meble KAM z pewnością gwarantują funkcjonalność i należytą wygodę w ich użytkowaniu. 

fot. Meble KAM

Komentarze

Dodaj własny

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.