meble
Co z tym drewnem

Dzisiejsza publikacja jest troszkę inna - publikacja poradnikowa: jak dbać o meble drewniane - fachowych porad udziela firma BOGATTI.

Drzewa otaczały nas od początku naszego istnienia, początkowo wykorzystywane jako surowiec na opał, broń czy materiał budowlany. Z czasem jednak ludzie odkryli że drewno  jest jedną z najpiękniejszych cząstek naszego świata. Zaczęto wykorzystywać  drewno do produkcji mebli czy ozdób. To właśnie z drewna powstawały i powstają najpiękniejsze meble. Dlatego też należy odpowiednio o nie dbać , aby służyły nam jak najdłużej.

Okleiny i drewno lite to materiał stworzony przez przyrodę. Charakteryzuje się różnicami kolorystycznymi i strukturalnymi nawet w obrębie jednego pnia i stanowi to ich niepowtarzalne piękno. Pamiętajmy, że meble z nich wykonane nadal „żyją” i podlegają wpływom warunków zewnętrznych, takich jak temperatura i wilgotność. Pod stałym wpływem światła  zmienia się odcień barwy drewna i okleiny, zatem przy kolejnych zakupach należy się liczyć z możliwością wystąpienia różnic  kolorystycznych. Przy właściwej pielęgnacji Meble te będą długo zachowywać swoją urodę.

    ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI MEBLI

1. Meble należy użytkować zgodnie z ich konstrukcją i przeznaczeniem.

2. Meble należy ustawić na wypoziomowanej powierzchni.

3. Meble należy użytkować w pomieszczeniach zamkniętych, suchych i zabezpieczonych przed szkodliwymi wpływami czynników mogących spowodować trwałe ich uszkodzenie, jak również bezpośrednim działaniem promieni  słonecznych. Warunki klimatyczne dla użytkowników mebli są następujące:

- wilgotność względna powietrza 40-70%,

- temperatura 15-30°C.

4. Mebli nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1 m od czynnych źródeł ciepła (grzejniki, piece).

5. Polakierowane powierzchnie mebli należy chronić przed zarysowaniem i obiciem.

6. Powierzchnie blatów stołów, biurek, kredensów, szafek należy chronić przed bezpośrednim działaniem gorących naczyń, zamoczeniem i rozpuszczalnikami.

7. W przypadku zastosowania w meblach oświetlenia halogenowego, żarówek nie należy dotykać bezpośrednio ręką.

8. Powierzchnie mebli wykonanych z drewna litego i naturalnych oklein należy odkurzać miękkimi tkaninami, zwilżonymi  w rozcieńczonym roztworze mydła i następnie wytrzeć do sucha. Przestrzegamy przed stosowaniem środków zawierających silikon oraz innych chemicznych środków do konserwacji mebli, gdyż mogą one działać negatywnie na  wygląd powłoki lakierowej. Powierzchnie tapicerowane należy odkurzać odkurzaczem przy pomocy miękkiej szczotki.

www.bogatti.pl

 

 


Komentarze

Dodaj własny

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.