meble
Cuda z drewna

Firma Bogatti jest producentem wysokiej jakości mebli do salonu, jadalni i sypialni, które wykonane są z naturalnych surowców - drewna i naturalnych oklein. 

W obróbce drewna z pewnością mają swój udział zaawansowane technologie, jednak najważniejsza i niezastąpiona jest praca ludzi - tradycyjne, stolarskie rzemiosło w firmie Bogatti nie jest pustym sloganem.

Również i w życiu codziennym zespół Bogatti lubi otaczać się przedmiotami z drewna i dlatego z miłości do tego surowca przygotował materiał CUDA z DREWNA. Zobaczcie sami jakie to cudeńka można stworzyć...

     Kochamy drewno

Jak każdy wie lub powinien wiedzieć drewno jest najlepszym materiałem rzeźbiarskim. Można tworzyć z niego najróżniejsze cuda, małe ozdoby, herby czy całe postacie i przedmioty. Rzeźby takie są nie tylko dziełem sztuki,  lecz także są wyrazem nadzwyczajnego kunsztu rzeźbiarskiego.

Każda rzeźba jest inna, mogą  one przedstawiać  te sama rzeczy ale tak naprawdę diametralnie się różnią. Każda rzeźba zawiera cząstkę swojego twórcy, jego ogląd na świat czy sposób postrzegania wielu rzeczy.

     Zachodnia kreacja

Dan Webb reprezentuje zachodni powiew rzeźbiarstwa. Połączenie kreatywności i profesjonalizmu, jego dzieła dzięki użyciu nowoczesnych technologii zyskują bardzo często nowe żywe kształty i formy. Dan Webb wypracował taki sposób obróbki drewna który pomaga mu nadać rzeźbą wygląd np. tekstyliów. Jego dzieła dopracowane są w najdrobniejszych szczegółach: wgniecenia,  żyłki na liściach, sznurowadła.

     Wschodni  duch

Odchodząc od nowoczesnych rzeźb warto także przyjrzeć się drugiemu końcowi, rzeźbą  reprezentującym potęgę  i tradycje.  Przedstawicielami tych rzeźb jest Iles Tataev i Kronid Gogolev.

Pierwszy z nich to czeczeński artysta Iles Tataev, który początkowo traktował rzeźbienie jako swoje hobby. Po przeprowadzce do Moskwy w 1996 r. zaczął przekształcać swoje hobby w profesje, dzięki czemu w niedługim czasie otworzył własny sklep i galerie.

Nie można oprzeć się wrażeniu że jego rzeźby reprezentują pewny monumentalizm  i potęgę.  Niezwykłe kształty ciekawią, ale zarazem budzą pewien dreszczyk i emocje.

Drugim artystą wartym uwagi jest Kronid Gogolev, ten 86 letni staruszek urodzony w 1926 r. w Nowogrodzie, pomimo swojego wieku cały czas tworzy niezwykłe płaskorzeźby z drewna.

Każda płaskorzeźba ma inną  strukturę i unikalne cechy. Nawiązuje w nich  do natury, życia wiejskiego i tradycji. Kronid Gogolev dopracowuje każdy szczegół, starając się tchnąć życia w przedstawianą naturę i ludzi.

    Amerykańskie korzenie

Aurelio Castill  to amerykański rzeźbiarz z teksasu który za pomocą piły spalinowej oraz dłuta, wyrzeźbił posąg wodza Indiańskiego. 

Rzeźba jest nie tylko bardzo staranie wykonanana ale także odpowiada rzeczywistemu ubraniu jakie nosili Indiańscy wodzowie.

 

Jak widzimy na powyższych przykładach rzeźba drewniana to bardzo żywa sztuka które oddaje nie tylko wygląda obiektu ale również emanuje wieloma emocjami.

Zespół Meble Bogatti

 

 

 

 

 

 


Komentarze

Dodaj własny

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Zobacz również

  • Wywiad: Trzeba być czujnym

    dodano: 2013-01-11 | czytaj wiecej Z Michałem Żywickim, prezesem Zarządu firmy Bogatti, rozmawia Diana Nachiło. DN: Funkcjonują Państwo od około 8 lat i, mówiąc szczerze, jestem zdziwiona, że firma w tak krótkim czasie tak płynnie
  • Co z tym drewnem

    dodano: 2012-12-23 | czytaj wiecej Dzisiejsza publikacja jest troszkę inna - publikacja poradnikowa: jak dbać o meble drewniane - fachowych porad udziela firma BOGATTI. Drzewa otaczały nas od początku naszego istnienia, początkowo wykorzystywane jako