meble
Święto projektantów wnętrz

W dniach 10-14 lutego tego roku we Frankfurtcie nad Menem miały miejsce coroczne targi dóbr konsumpcyjnych Ambiente. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla całej branży projektowania wnętrz na świecie.

Messe Frankfurt – gospodarz targów

Jak co roku, także i tym razem targi Ambiente odbyły się w centrum Messe Frankfurt, składającym się z 11 hal, z których każda powierzchniowo odpowiada wielkości hali MT Polska albo Expo.

Polskie akcenty
W targach Ambiente udział wzięła polska firma – Krosno, producent szkła, prezentujący w halach wystawienniczych we Frankfurcie szkło dekoracyjne i użytkowe. 

 

Hale od 1 do 6 – wszystko dla kuchni
Poszczególne elementy zastawy kuchennej były prezentowane w halach o numerze od 1 do 6. Można było zobaczyć designerskie kubki i talerze, luksusowe sztućce, niezniszczalne, ostre noże, puszyste ręczniki czy też całkiem zwyczajne zastawy stołowe. Wszystkie prezentowane wyroby kuchenne miały zróżnicowaną cenę i jakość, dlatego też odwiedzający targi Ambiente mogli znaleźć to, czego szukali, niezależnie od prezentowanych przez nich potrzeb.  Swoje wyroby, które mogą być wykorzystane w kuchni, prezentowały firmy pochodzące z różnych zakątków świata, w tym z Chin, Indii, Turcji i Niemiec. Naszykowały one dobre jakościowo i tanie towary. Na targach można było zobaczyć wyroby znanych i cenionych marek, czego przykładem jest Vileroy Boch.

Hale od 8 do 9 – modne dodatki
Prezentowane dodatki utrzymane były w stylu takich firm jak Almi Decor, SJA czy Home&You.
Uwagę odwiedzających zwracało stoisko wystawowe firmy Schittler – producenta wyrobów stylistyką nieco przywodzącą na myśl dodatki wykonane przez Almi Decor. W wyrobach tej marki zdecydowanie najbardziej interesujące były nietypowe drewniane nogi stołów, stołków, donic, waz itd. Schittler postawił na powrót do natury i dał temu wyraz w swoich produktach.


 

Marka Cor Mulder działa w tej samej branży, co firma Schittler. Na targach we Frankfurcie  na stoisku Cor Mulder prezentowano ciekawą ofertę dodatków, oświetlenia, lichtarzy, mebli itd. Firma co prawda realizuje dostawy swoich towarów do Polski, ale wyłącznie przy zamówieniu opiewającym na kwotę wyższą niż 500 euro. Problemem jest to, że mało kto jest w stanie obejrzeć produkty marki Cor Mulder – ponieważ najbliższy showroom znajduje się w Niemczech. Jak na razie nie ma planów otwarcia w Polsce showroomów Cor Mulder. Na targach Ambiente można było zapoznać się z dodatkami oferowanymi przez tą firmę. Nie udostępnia ona żadnych katalogów swoich towarów, ani w formie drukowanej, ani w formie internetowej


Ciekawostką targów Ambiente były dodatki dla miłośników czworonogów, w tym posłania, domki, designerskie miski i ręczniki dla psów i kotów, wyprodukowane przez liczne firmy, z których zdecydowanie na plus wyróżniała się marka Happy-House. Większość tych towarów wykonano z wysokiej jakości drewna.


Hale od 10 do 11 – stylowe wnętrza
W ostatnich dwóch halach Messe Frankfurt zgromadzono dodatki do wykończenia wnętrz w stylu nowoczesnym.

Wiele firm prezentowało biokominiki, w formie stołów czy instalacji. Są one rzadko spotykane w aranżacjach wnętrz polskich domów. Wśród ich producentów znaleźli się:

•    Bio-Blaze

•    Wodtke

Produkty firmy wodtke trudno uznać za klasyczne kominki przeznaczone do zabudowy w ścianie. Stanowią one raczej element dekoracyjny, a nawet mogą pełnić funkcję nowoczesnej rzeźby. Taki sam opis jak ulał pasowałby do produktów Bio-Blaze, z serii Floor Models. Na targach nie zabrakło oczywiście znanych na rynku firm produkujących biokominki jak Planika czy Ruby fires.

Dla koneserów wina i wszystkich osób chcących zaaranżować w swym domu niewielką piwniczkę winną lub stworzyć oryginalną zabudowę kuchenną, firma The Traditiona Wine Rack Co. na targach Ambiente pokazała urządzenia do klimatyzacji i nawilżania tego typu pomieszczeń. Są to produkty skierowane wyłącznie do najzamożniejszych klientów, chcących zagospodarować dużą przestrzeń. Wyposażenie domowych piwniczek winnych mogłyby stanowić pokazane przez firmę meble wykonane z drewna po beczkach, w których wcześniej leżakowały wykwintne wina.

Wine Rack jest firmą pochodzącą z Wielkiej Brytanii, która wykonuje kompleksowo winiarnie, w postaci zabudowy całych piwnic i małych pomieszczeń, jak i niewielkich wnęk umieszczonych np. pod schodami. Drewniane zabudowy dla profesjonalnych winiarni Wine Rack cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi Ambiente we Frankfurcie nad Menem.

 

Firma Music Rocker pokazała na targach różnego rodzaju fotele i pufy, mogące stanowić śmiało element wyposażenia nowoczesnego wnętrza. Posiadają one wbudowane głośniki, co pozwala na lepsze przeżywanie ulubionej muzyki czy też uzyskanie większych wrażeń podczas grania w gry komputerowe.

Inside Studio projektowanie wnętrz – www.insidestudio.com.pl


Komentarze

Dodaj własny

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Zobacz również